Skutkiem dobrej współpracy między Fundacją „Dobre Jutro”, „Jaś Wędrowniczek”, organizacją „Women for Freedom” oraz gminą Ustrzyki Dolne, było zorganizowanie wsparcia dla Mikołajewa, miejscowości frontowej znajdującej się 90 kilometrów w linii prostej od Chersonia.

Gmina Ustrzyki Dolne od początku wybuchu wojny na Ukrainie wspiera swoimi działaniami, zarówno uchodźców przybywających na te tereny , jak i osoby pozostające nadal w swoim kraju. Tym razem bieszczadzcy samorządowcy wraz z Fundacją „Dobre Jutro”, „Jaś Wędrowniczek” oraz organizacją „Women for Freedom”, zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla mieszkańców Mikołajewa.

Organizacja wsparcia dla Mikołajewa

Gmina Ustrzyki zapewniła śpiwory, kołdry, pościele, środki higieniczne, a także dania gotowe, w tym makaron, ryż i inną żywność. Fundacja „Dobre Jutro” poza koordynacją całej akcji zakupiła artykuły spożywcze, odzież, lekarstwa, bandaże oraz powerbanki. Fundacja „Jaś Wędrowniczek” zapewniła transport, który przewiózł dary z Polska na Ukrainę, z kolei ukraińska organizacja „Women for Freedom” zadbała o przewiezienie rzeczy z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego do Mikołajewa.

Gdy zapakowany bus miał wyruszyć na Ukrainę, dostaliśmy informację o ostrzale rakietowym dużej części kraju, w tym samego Mikołajewa. Organizacja transportu w tych warunkach to duże utrudnienie

– poinformowała „Fundacja Dobre Jutro”.

Miejsce z trudnym dostęp do pomocy

Mikołajów to istotny ośrodek przemysłu stoczniowego oraz kluczowe miasto potowe, znajdujące się 90 kilometrów w linii prostej od Chersonia. Do dzisiaj pobliskie tereny i samo miasto są ostrzeliwane za pomocą wyrzutni rakiet i bombardowane. Wojska idące z Krymu chcą zdobyć ten punkt, by dotrzeć do Odessy. Mikołajów to miasto, do którego z wielkim trudem dociera pomoc humanitarna. Celem akcji prowadzonej przez Fundację „Dobre Jutro” jest dostarczenie podstawowego asortymentu i wsparcie ludności cywilnej.

Zdjęcie główne: Fundacja Dobre Jutro | Facebook