W miniony wtorek odbył się finał ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „Służymy pomocą – mamy to we krwi”. Wydarzenie zorganizował działający w Służbie Więziennej zespół ds. Popularyzacji Honorowego Krwiodawstwa. Do pomocy włączyli się również funkcjonariusze policji, straży pożarnej czy pracownicy urzędu gminy w Olszanicy.

W ramach przedsięwzięcia, które rozpoczęło się 8 stycznia bieżącego roku, za pośrednictwem Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy krew oddało blisko 60 osób. Połowa zdecydowała się to zrobić podczas finału akcji, której organizatorem był działający na jego terenie klub HDK Legion. 7 marca poza funkcjonariuszami i pracownikami ośrodka, krew oddawali między innymi funkcjonariusze policji, straży pożarnej i granicznej, strażacy ochotnicy oraz pracownicy miejscowego urzędu gminy.

Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję honorowego krwiodawstwa. Jak mówił Jan Paweł II człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi, a krew jest najcenniejszym darem

– mówił podczas akcji ppłk Adam Nieznański, komendant ośrodka.

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej podkreśla, że wielkie słowa uznania należy również skierować do wójta gminy Olszanicy oraz piekarni Szelc w Lesku, którzy wspomogli finał akcji honorowego krwiodawstwa.

W najbliższym czasie klub HDK Legion działający przy ośrodku planuje kolejną akcję.

Źródło i zdjęcie główne: Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy | Facebook