Ćwiczenia są elementem przygotowującym do podjęcia skutecznych działań w przypadku konieczności prowadzenia ewakuacji z kolejek krzesełkowych. Jeżeli dojdzie do kryzysowej sytuacji, ratownicy muszą doskonale znać zarówno dany obiekt, jak też mieć opanowane techniki udzielania pomocy. To także sprawdzenie aktualności procedur ratowniczych i umiejętności ratowników przed zbliżającym się sezonem zimowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pożar domu drewnianego w Brzegach Dolnych. Z ogniem walczyło 27 strażaków

Szkolenie bieszczadzkich goprowców

W naszym regionie tego typu obiektów nie brakuje, w związku z tym istnieje ryzyko, że pomoc goprowców czy strażaków może być potrzebna. By skutecznie przystąpić do akcji ratunkowej ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR odbyli szkolenie z zakresu ewakuacji osób z kolei linowych. Zajęcia odbyły się na wyciągu narciarskim Laworta w Brzegach Dolnych, niedaleko Ustrzyk Dolnych oraz w Centrum Szkoleniowym SOS ratunek w Równi.

Centrum szkoleniowe SOS

„Centrum powstało w ramach projektu pod nazwą „SOS – na ratunek – centrum szkoleniowe dla organizowania i prowadzenia transgranicznych akcji ratunkowych”. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA 2014-2020. W szkoleniu korzystaliśmy także ze sprzętu zakupionego w ramach ww. projektu” – czytamy w mediach społecznościowych bieszczadzkiego GOPR-u.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / GOPR Bieszczady