Rusza kolejna edycja programu edukacyjnego Bieszczadzkiego Parku Narodowego dla przedszkolaków w przedziale wiekowym 5-6 lat. Jednym z celów przedsięwzięcia jest inspirowanie dzieci do poznawania przyrody.

Z uwagi na modernizację Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, wizyta dzieci w Ośrodku i zwiedzanie ekspozycji z pracownikiem BdPN nie będzie możliwa. Dlatego też, ponownie ryś Pędzelek – mały mieszkaniec Bieszczadzkiego Parku Narodowego i bohater książeczki „Przygoda wielka rysia Pędzelka”, napisał do dzieci list, tym razem nie sam, bo ze swoim słowackim przyjacielem wilczkiem Noskiem! Odczytanie listu dzieciom przez opiekuna grupy, jest pierwszym z kilku etapów programu.

Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie dzieci do poznawania przyrody, odkrywania jej tajemnic i dbania o nią, a przede wszystkim uwrażliwiania na jej piękno.

Zapraszamy do udziału wszystkie bieszczadzkie przedszkola i klasy zerowe szkół podstawowych. Wszyscy mali uczestnicy programu nagrodzeni zostaną pamiątkowymi dyplomami i wydawnictwami BdPN

– informuje dyrekcja i pracownicy BdPN-u.

Wszelkich informacji udzielane Dział Edukacji Ekologicznej BdPN pod adresem: edukacja@bdpn.pl. Osoba do kontaktu: Magdalena Zawadzka, tel: 724 750 076; Ewa Bujalska, tel: 724 751 231.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Zdjęcie główne: Grzegorz Lizakowski, zdjęcie ilustracyjne