W ten weekend drużyny zrzeszone w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie rozpoczęły oficjalnie drugą część sezonu 2021/2022. Niestety po zimowej przerwie dwa bieszczadzkie zespoły nie wznowiły rozgrywek.

Dzisiaj i wczoraj po kilkumiesięcznej przerwie na lokalne boiska wybiegły drużyny grające na co dzień na poziomie klasy okręgowej, klasy A oraz B. Wraz z ostatnim weekendem marca rozpoczęła się runda wiosenna sezonu 2021/2022, w której zespoły powalczą o kolejne punkty, a tym samym awanse i utrzymania. Piłkarska rywalizacja nie będzie dotyczyła jednak dwóch bieszczadzkich ekip. Z powodu braków kadrowych i problemów klubowych z rozgrywek klasy B wycofał się Orzeł Górzanka oraz LKS Olszanica.

Słabe wyniki i problemy kadrowe

LKS Olszanica zakończyła pierwszą część sezonu na trzynastym, ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Na przestrzeni dwunastu meczów zespół zanotował na swoim koncie jedynie 2 punkty, co przełożyło się na remisy z Orłem Górzanka (2:2) oraz Juventusem Poraż (2:2). Ekipa LKS-u przegrała aż 10 razy, odpowiednio z BKS-em Bieszczady Jankowce (0:3), Remix-em Niebieszczany (2:7), ULKS-em Czerteż (3:4), Gabry Łukowe (1:8), Otrytem Lutowiska (2:4), Zalewem Myczkowce (1:3), Pionierem Średnia Wieś (6:10), Lotnikiem Ustjanowa (0:3), Sanem Mrzygłód (0:2) i Nelsonem Polańczyk (1:3).

W dwunastu meczach LKS Olszanica stracił aż 52 gole, a strzelił 21.

W podobnej sytuacji znajduje się klub z Górzanki. Miejscowy Orzeł rundę jesienną zakończył na przedostatniej lokacie z dorobkiem siedmiu punktów. Drużyna z gminy Solina wpisywała na swoje konto komplet punktów w spotkaniach z Lotnikiem Ustjanowa (walkower 3:0) oraz Nelsonem Polańczyk (2:1). Do tego dołożyli 1 punkt w starciu z Olszanicą. Szczęścia zabrakło im w 9 meczach, przegrywając z Gabry Łukowe (1:4), Otrytem Lutowiska (1:11), Zalewem Myczkowce (1:2), Pionierem Średnia Wieś (0:9), Sanem Mrzygłód (2:4), Juventusem Poraż (1:5), BKS-em Bieszczady Jankowce (0:9), Remixem Niebieszczany (1:3) oraz ULKS-em Czerteż (1:4).

Zespoły, które miały zaplanowane spotkania z Orłem Górzanką i LKS-em Olszanica będą pauzować, a wyniki rozpatrywane będą jako walkower.