W najbliższą sobotę odbędzie się Droga Krzyżowa z Wołosatego na Przełęcz Bukowską. Wydarzenie organizowane jest pod przewodnictwem Duszpasterstwa Turystycznego Archidiecezji Przemyskiej.

Po raz kolejny Duszpasterstwo Turystyczne Archidiecezji Przemyskiej, w porozumieniu z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym zorganizowało Drogę Krzyżową z Wołosatego na Przełęcz Bukowską. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 09:00 mszą świętą na cerkwisku w Wołosatem. Po nabożeństwie pielgrzymi wyruszą do Krzyża na Przełęczy, rozważając Mękę Pana Jezusa przy kolejnych stacjach.

Na ostatnim punkcie, skąd rozciąga się panorama na ukraińskie Karpaty, udzielone zostanie błogosławieństwo walczącej Ukrainy.

W tym dniu Bieszczadzki Park Narodowy zwalnia uczestników tego wydarzenia z opłat za bilety wstępu na teren parku oraz opłaty parkingowej. Ponadto nad bezpieczeństwem wiernych czuwać będzie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Osoby wybierające się na Drogę Krzyżową powinny wziąć z sobą odpowiednie obuwie i ubiór oraz zabezpieczenie od wiatru i deszczu. Na trasie mogą być jeszcze śnieg i miejscami oblodzenie albo błoto. Trzeba też zabrać ze sobą całodzienne wyżywienie i napoje. Każdy uczestnik bierze udział w wyprawie na własną odpowiedzialność.

Zdjęcie główne: Bieszczadzki Park Narodowy