Na zakończenie tegorocznych ferii zimowych, na wyciągu narciarskim należącym do Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski w Wańkowej odbyły się zawody z torem przeszkód dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Olszanica. Oprócz dobrej zabawy na stoku, najmłodsi poczuli ducha rywalizacji.

W ostatni piątek tegorocznych ferii zimowych uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Olszanica wzięli udział w wydarzeniu promującym dobre praktyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. W ramach tej imprezy zorganizowano zawody o nazwie „Narciarski Tor Przeszkód”, podczas których uczestnicy mogli połączyć świetną zabawę ze sprawdzeniem swoich umiejętności narciarskich. Ponadto zorganizowano quiz sprawdzający poziom wiedzy uczniów w zakresie sportów zimowych.

Zwycięzcy zawodów i quizu otrzymali nagrody od Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego. Był to sprzęt narciarski, w tym buty i narty. Pozostałym uczestnikom podarowano akcesoria narciarskie oraz gadżety promocyjne.

Każdy z uczestników miał zapewniony gorący posiłek i co najważniejsze wspaniałą zabawę na zakończenie ferii zimowych

– mówią organizatorzy wydarzenia.