Za nami trzydniowe obchody Dni Gminy Solina. Dla wszystkich, zarówno turystów, jak i mieszkańców, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – od prelekcji, poprzez różnego rodzaju wystawy do występów artystycznych i koncertów. Całe wydarzenie zostało zwieńczone koncertem znanego w całej Polsce zespołu Łzy.

Dni Gminy Solina to wydarzenie, które co roku cieszy się ogromną popularnością, a tłumy ludzi chętnie korzystają z zapewnianych im atrakcji. Wszystko to za sprawą dobrze przygotowanego planu imprezy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo występy artystyczne czy koncerty to dobra forma spędzenia czasu.

Przed okresem pandemii wydarzenie odbywało się w maju. Niepewna pogoda, brak możliwości przewidzenia sytuacji odnośnie obostrzeń w tym okresie sprawiły, że zdecydowaliśmy się przełożyć cykl imprez na czerwiec

– informuje nas Konrad Ulanowski z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Solinie z/s w Polańczyku.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 28 »

Tegoroczne obchody rozpoczęły się 16 czerwca. W czwartek na scenie amfiteatru w Polańczyku odbyły się występy artystyczne „bieszczadzkich talentów”. Przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się Zespół Taneczny Fantazja, a następnie młodzież z solińskiej szkoły muzycznej. W dalszej części przyszedł czas na koncerty. Zagrali: Paweł Maszczak, Piotr Rogala, Maciej Jóźwik oraz Muzyczny Sagan, którego liderem jest Michał Wójciak znany z takich muzycznych projektów jak Michał i Grzesiek czy Polaryzacja.

Cały piątek należał do Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie, które odwiedziło setki turystów i mieszkańców Bieszczadów. Mogli oni zobaczyć ekspozycję z unikatowymi strojami ludowymi, zabytkami sakralnymi, sprzętami rolniczymi i domowymi oraz wyroby rzemiosła ludowego, w tym meble czy naczynia. Wydarzenie było połączone z Wiejskim Ryneczkiem, gdzie lokalni wystawcy prezentowali swoje wyroby.

Ostatni dzień Dni Gminy Solina rozpoczął się o godzinie 18:00 w amfiteatrze w Polańczyku od prelekcji doktora habilitowanego Piotra Kardasza, który opowiedział jak być zdrowym niezależnie od wieku. Chwilę później na scenie pojawił się zespół Smooth Sounds z wokalistką Natalią Paszkowską, mieszkanką gminy Solina, która wzięła udział koncercie finałowym akcji „Twoje 5 minut w RMF FM”. Na sam koniec, tłumy zgromadzone na amfiteatrze rozgrzał zespół Łzy. Wszyscy bawili się świetnie śpiewając znane hity grupy.

Podczas tego dnia nie zabrakło również konkursów zorganizowanych przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki. Zgromadzona publiczność odpowiadała na pytania, a w zamian w ich ręce trafiała „flaszka” witaminy C. Na scenie głos zabrał również Adam Piątkowski, wójt gminy Solina, który pokrótce opowiedział o najnowszych inwestycjach przygotowywanych z myślą, zarówno o mieszkańcach, jak i o osobach odwiedzających Bieszczady.