Wyjazdy w góry są bardzo popularne w sezonie zimowym. Niektórzy decydują się na spędzenie urlopu za granicą, podczas gdy inni pozostają w Polsce. Niezależnie od celu podróży, dobrym pomysłem jest kupienie ubezpieczenia narciarskiego. Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką formę ochrony i ile to kosztuje?

Jak działa ubezpieczenie na narty?

Sporty zimowe mogą być niebezpieczne, szczególnie w sytuacji, gdy nie jesteś doświadczony w tym zakresie. Do wypadków dochodzi zarówno na skutek upadków, jak i zderzeń z innymi narciarzami. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia na zimowe wyjazdy, podczas których zamierzasz aktywnie spędzać czas na stoku.

Standardowe polisy obejmują:

  • OC w życiu prywatnym,
  • NNW,
  • Assistance,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • skutki uprawiania sportów zimowych.

Podczas jazdy na nartach może dojść do wielu zdarzeń, które wymagają przeprowadzenia kosztownego leczenia. Na terenie Polski kwestia ta jest łatwiejsza niż za granicą, jednak czasami konieczne jest udanie się do specjalisty prywatnie, co wiąże się z dużymi kosztami. Z tego powodu przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie o konkretnym zakresie. Takie polisy obejmują zdarzenia podczas uprawiania sportu, które dotkną zarówno Ciebie, jak i inne osoby.

Więcej o ubezpieczeniu na narty w Polsce dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce-ile-kosztuje-i-dlaczego-warto-je-miec.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na narty w Polsce?

Jazda na nartach może być niebezpieczna nawet w sytuacji, gdy radzisz sobie doskonale z tym sportem. Na stokach regularnie dochodzi do zderzeń z innymi osobami, urazów kolan czy zwichnięć kostek. Takie zdarzenia często wymagają przeprowadzenia kosztownego leczenia, a potem również rehabilitacji. Kupując ubezpieczenie na narty, możesz liczyć, że za pomoc medyczną zapłaci dana firma, odciążając Cię z konieczności przeznaczenia nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na ten cel.

Ubezpieczenie na narty w Polsce opłaca się ze względu na swoją niską cenę i szeroki zakres ochrony. Wykupienie takiej polisy to koszt około 50 zł, ale wszystko zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ceny usług poszczególnych firm można znaleźć w takich miejscach, jak https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Czasami okazuje się, że dany ubezpieczyciel oferuje ten sam zakres ochrony w niższej cenie lub daje możliwość dokupienia rozszerzeń w atrakcyjnym pakiecie.

Co ciekawe, ubezpieczenie na narty bardzo często obejmuje także ochronę bagażu. W sytuacji, gdy Twoja walizka lub torba zostanie skradziona, zgubiona przez przewoźnika lub uszkodzona na skutek konkretnych zdarzeń, możesz starać się o wypłacenie odszkodowania. Rekompensata zazwyczaj wynosi kilka tysięcy złotych, a kwota ta pozwala na zakupienie nowych przedmiotów niezbędnych podczas pobytu. Jest to bezpieczna opcja głównie w sytuacji, gdy pozostawiasz bagaż w hotelu lub udajesz się w góry samolotem, co na terenie Polski również jest możliwe.