Podczas konferencji w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowano założenia kampanii promocyjnej, której przyświeca hasło: „Podkarpackie z natury kreatywne”. Głównym ambasadorem, narratorem i przewodnikiem po wystawie Podkarpacia w Pawilonie Polskim na EXPO będzie postać Ignacego Łukasiewicza, wspaniałego wynalazcy i pioniera przemysłu naftowego. Człowieka bez którego wynalazków nie byłoby dzisiaj całej branży lotniczej czy kosmicznej.

CZYTAJ TAKŻE: Kolej gondolowa nad Soliną. Trwają prace – powstały już budynki obu stacji

Podczas wydarzenia w Dubaju, województwo podkarpackie zaprezentuje trzy obszary tematyczne, wśród których znajdą się zasoby naturalne, zrównoważony rozwój, natura, kultura, tradycja i kreatywność oraz gospodarka, nauka i technika. Wystawa skupiać się będzie przede wszystkim na ukazaniu wyjątkowości i różnorodności Podkarpacia, jego bogactwa w zakresie unikalnej przyrody, potencjału gospodarczego i nowoczesności w połączeniu z tradycją.

Fot. Anna Magda

W grupie ambasadorów, którzy będą reprezentować nasz region na arenie międzynarodowej, znalazł się także Arkadiusz Andrejkow, który swoimi dziełami ozdobił wiele budynków Bieszczadach. Słynny sanocki artysta stworzył deskal, czyli obraz namalowany na drewnianej ścianie, ukazujący Ignacego Łukasiewicza. Zostanie on oficjalnie zaprezentowany w marcu 2022 roku w Dubaju.

Autor: Kamil Mielnikiewicz