We wtorek na terenie powiatu leskiego i bieszczadzkiego odbędzie się 79. Tour de Pologne. Przejazd kolarzy przez Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu. Wiele dróg czasowo zostanie zamknięta.

Utrudnienia na terenie powiatu leskiego

Kolarze wystartują z Rynku w Lesku o godzinie 12:25. Następnie przejadą drogą krajową nr 84 w stronę ronda i mostu na rzece San. Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą wojewódzką nr 894 przez miejscowości Huzele, Łączki, Hoczew, Średnia Wieś, Berezka, Myczków, Polańczyk, Wołkowyja i Bukowiec. W miejscowości Rajskie kolarze przejadą przez most na rzece San i tym samym wjadą na teren powiatu bieszczadzkiego.

Drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą całkowicie zablokowane i wyłączone z ruchu

– informują lescy policjanci.

Utrudnienia na terenie powiatu bieszczadzkiego

Po wjeździe na teren powiatu bieszczadzkiego, zawodnicy przejadą przez Chrewt, Wydrne, Polanę, Czarną Górną, Żłobek, Rabe, Hoszów, Hoszowczyk, Równię, Ustrzyki Dolne (ul. Przemysłowa, 1 maja, Rzeczna, PCK, Łukasiewicza, Gombrowicza, Nadgórna, Pionierska, 29 listopada) Brzegi Dolne, Krościenko, Liskowate, Jureczkową, Kwaszeninę i Arłamów. Utrudnienia na trasie przewiduje się w godzinach 13:30 – 15:30.

Orientacyjny czas przejazdu

Trasa czwartego etapu będzie prowadzić między innymi przez Bieszczady i góry Sanocko-Turczańskie. Charakterystyczną cechą tego odcinka są liczne wzniesienia i zjazdy. Zawodnicy będą mieli do zdobycia 3 premie lotne: w Ustrzykach Dolnych, gminie Fredropol oraz Birczy. Ponadto 3 premie górskie w gminie Czarna (II kategoria), przy Hotelu Arłamów (II kategoria), a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią premię górską w Leszczawie (II kategoria).