W związku z trwającymi pracami leśnymi z zakresu pozyskania i zrywki drewna, Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne wprowadziło okresowy zakaz wstępu na fragment gminnego szlaku spacerowego koloru czerwonego przebiegającego przez teren Leśnictwa Żuków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Ustrzykach Dolnych można nocować bezpłatnie pod namiotem

Na poniższej grafice przedstawiono propozycję tymczasowego obejścia zamkniętego odcinka, która pozwoli na bezpieczne kontynuowanie wycieczek i spacerów.

„Dołożymy wszelkich starań, aby zamknięty fragment szlaku przywrócić jak najszybciej do ruchu turystycznego” – informuje dyrekcja Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Zakaz wstępu będzie obowiązywał do 31 stycznia 2022 roku.

Czerwony szlak spacerowy

Szlak czerwony do źródeł Strwiąża rozpoczyna się nieopodal dworca autobusowego w Ustrzykach Dolnych. Wiedzie do szczytu Kamiennej Laworty (708 m n.p.m.), następnie do źródeł Strwiąża. Dalej grzbietem Małego Króla (641 m n.p.m) zawraca do Ustrzyk. Po drodze otwierają się wspaniałe widoki na Gromadzyń, Orlik, Ustrzyki Dolne, pasmo Żuków, najbliższe tereny Przedgórza Bieszczadzkiego i zaporę w Solinie. Przy dobrej widoczności widać także pasmo Wysokiego Działu z Wołosaniem i Chryszczatą, a także Beskid Niski.