W Ustrzykach Dolnych rozszerzona została strefa płatnego parkowania. Poprzednie takie działanie miało miejsce w lutym. Tym razem przyszła pora na parking przy ulicy Dworcowej.

Ustrzyki Dolne kolejny raz rozszerzają strefę płatnego parkowania, która powstała w 2017 roku. W styczniu radni zdecydowali, że od lutego do dotychczasowych miejsc płatnego parkowania dojdzie pobocze po lewej stronie ulicy Bełskiej patrząc od skrzyżowania z ul. Pionierską do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, czyli przed Starostwem Powiatowym.

Od dzisiaj  (22 marca 2021)  zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Ustrzykach Dolnych z dnia 18 lutego także parking przy ul. Dworcowej, zlokalizowany obok restauracji Niedźwiadek jest parkingiem płatnym.

Za pozostawienie samochodu na tym parkingu  od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 17.30 trzeba będzie zapłacić. Opłatę za przewidywany okres postoju na parkingu należy uiszczać niezwłocznie z góry poprzez  wykupienie biletu parkingowego w parkomacie lub poprzez aplikację w telefonie komórkowym

Istnieje też możliwość zakupu abonamentu pracowniczego, który wystawiany jest na pojazdy osób prowadzących działalność gospodarczą zlokalizowaną w obrębie parkingu oraz pracowników urzędów i instytucji.  Zakupu abonamentów można dokonać w Urzędzie Miejski w Ustrzykach Dolnych w pokoju nr 12.

Czy rozszerzanie stref płatnego parkowania sprawi, że mieszkańcy gminy chcący załatwić sprawy urzędowe łatwiej znajdą miejsce parkingowe? Czy turyści będą chcieli się na dłużej w mieście zatrzymywać? Czas pokaże.