Cmentarz żydowski w Baligrodzie znajduje się na wzniesieniu, w północno zachodniej części miejscowości.

Nekropolia powstała w I połowie XVIII w. Zobaczysz tu jedną z najstarszych, zidentyfikowanych macew, która pochodzi z 1716 r. Kolejna upamiętnia Aharona syna Izraela, zmarłego w dniu 3 listopada 1731 r. Warto wiedzieć, że we wcześniejszych latach żydzi byli chowani na kirkucie w Lesku

Cmentarz żydowski w Baligrodzie był dużym, starym żydowski cmentarzem. Zniszczono go podczas II wojny światowej. Niemcy używali macew jako budulca do utwardzenia baligrodzkiego rynku. Zapewne znajdują się tam pokryte nową nawierzchnią do dziś. 

Po wojnie los dla cmentarza nie był łaskawy. Postępowała dalsza dewastacja. Macewami były brukowane podwórka, służyły też jako materiał budowlany. Dlatego jego elementy przepadły całkowicie. Do dewastacji przyczyniły się także warunki atmosferyczne. Z tego powodu piaskowiec, wapń i łupek z którego wykonana była większość nagrobków niszczała.

W latach 2006 – 2010 kirkut uporządkowano. Usunięto krzaki, wydobyto z ziemi i uporządkowano dziesiątki macew.

Niestety w chwili obecnej cmentarz ponownie wygląda na zaniedbany. Dlatego żeby do niego dojść trzeba przedzierać się przez zarośla ostrężyny.  

W 2009 roku Cmentarz żydowski w Baligrodzie odwiedził Michael Schudrich – Naczelny Rabin Polski, historyk i religioznawca, którego babcia pochodziła z tego miasteczka.