Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad-Ski” w Wańkowej to miejsce, które jeszcze tej zimy ma ściągnąć turystów z różnych stron kraju. Aktualnie trwają intensywne prace, by jak najszybciej oddać obiekt do użytku narciarzy. Wyciąg krzesełkowy jest już po odbiorze technicznym, a armatki śnieżne zapewniły biały puch na trasach zjazdowych. Wciąż prowadzone są działania wewnątrz obiektu, w którym mieścić się będzie gastronomia czy wypożyczalnia sprzętu.

Wyciąg narciarski w Wańkowej to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt na Podkarpaciu. Trasy przystosowane są, zarówno dla amatorów białego szaleństwa, jak i tych, którym jazda na nartach nie sprawia żadnych trudności. Do dyspozycji narciarzy udostępniony zostanie blisko kilometrowy wyciąg krzesełkowy, a dla tych słabiej jeżdżących dwa taśmowe wyciągi i jeden talerzykowy.

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Włodarze gminy Olszanica już od samego początku podkreślają, że budowa Centrum Turystyki Aktywnej „Bieszczad-Ski” to koło zamachowe rozwoju tych popegeerowskich terenów oraz impuls dla aktywności mieszkańców. Z jednej strony to miejsce stwarza im możliwość zatrudnienia, a dla innych to szansa na rozwinięcie własnej działalności, chociażby budowa domków całorocznych.

Pierwsza część budowy ośrodka „Bieszczad-Ski” zbliża się ku końcowy. Dotychczas na ten cel wydano blisko 18 milionów złotych. Drugi etap inwestycji to między innymi stworzenie najdłuższej tyrolki w Polsce.

Autor: Kamil Mielnikiewicz