1 kwietnia 2021 r. ruszył generalny remont strategicznego mostu w Bieszczadach. Most w ciągu drogi ze Stuposian do Tarnawy Wyżnej (2307R)  nad potokiem Roztoki to główne i jedyne połączenie przygranicznych terenów Polski i Ukrainy. 

Przez ten most przechodzi jedyna droga prowadząca do Tarnawy Wyżnej, Sokolik oraz dalej, na parking do Bukowca. To stąd wyruszają turyści na szlaki prowadzące do atrakcji bieszczadzkiego worka: Źródeł Sanu, Grobu Hrabiny czy nieistniejącej wsi Beniowa. Ponadto tuż za mostem znajduje się parking, z którego wyruszamy na punkt widokowy „Pichurów”. W tym miejscu po obu stronach potoku Roztoki znajdują się charakterystyczne i kultowe filary pozostałe po kolejce wąskotorowej. Mają one już ponad 100 lat.  

Most nad potokiem Roztoki służy również gospodarce leśnej Nadleśnictwa Stuposiany

Niestety, ze względu na remont, w czasie natężonego ruchu w sezonie letnim, na pewno wystąpią utrudnienia w ruchu, jednak przeprowadzenie inwestycji było już niezbędne

Jak informuje Nadleśnictwo remont był podyktowany złym stanem technicznym mostu, który był wynikiem wieloletniej i intensywnej eksploatacji obiektu. 

Godnym uwagi jest fakt, że Nadleśnictwo Stuposiany finansuje inwestycję ze środków własnych. Kwota inwestycji wynosi 1 334 000 zł brutto. Wykonawcą remontu jest firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk z Rzeszowa. 

Zakończenia inwestycji możemy spodziewać się w sierpiniu 2021 r.