W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych odbyło się III Bieszczadzkie Forum Zawodowców. Podczas wydarzenia prezentowano oferty edukacyjne dla uczniów kończących edukację na etapie podstawowym. Jednym z stoisk utworzonych przez lokalnych pracodawców, instytucji, rynku pracy oraz uczelni była Komenda Powiatowa PSP oraz Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

III Bieszczadzkie Forum Zawodowców było dobrą okazją dla uczniów VIII szkoły podstawowej, by zapoznać się z między innymi z ofertami lokalnych pracodawców. Sporą popularnością cieszyły się stoiska przygotowane przez strażaków i policjantów z Ustrzyk Dolnych. Na pierwszym z nich poza nabyciem najpotrzebniejszych informacji, młodzież miała okazję zapoznać się ze specyfiką służby w policji.

Drugie ze stoisk reprezentowali mł. kpt. Jarosław Homa oraz st. str. Krystian Nawrocki. Funkcjonariusze omówili możliwość podjęcia kształcenia i służby tej w formacji straży pożarnej oraz zaprezentowali sprzęt, który wykorzystywany jest podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Strażacy udzielili zainteresowanym osobom wszelkich informacji dotyczących różnego rodzaju zagrożeń oraz odpowiedniego reagowania w ich następstwie. Wszystko po to, by zawsze pozostać bezpiecznym.

Ponadto młodzież ze szkoły branżowej i technikum zaprezentowała swoje umiejętności w zawodach z branży hotelarskiej, gastronomicznej, handlowej i logistycznej. Z kolei uczniowie klasy o profilu wojskowym zademonstrowali zdolności w zakresie musztry, obsługi broni, strzelectwa oraz ratownictwa medycznego.

Zdjęcie główne: KPP Ustrzyki Dolne

Źródło: KP PSP Ustrzyki Dolne, KPP Ustrzyki Dolne