Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas ferii zimowych na tory wyjdzie Bieszczadzka Kolejka Leśna. Kursy na trasie Majdan – Balnica – Majdan będą odbywać się w środy i soboty od 19 stycznia do 26 lutego 2022 roku. Składy wyruszą ze stacji początkowej o godzinie 11:00, a cały przejazd wraz z postojem w Balnicy potrwa około 2 godziny.
Zakup biletu możliwy jest za pośrednictwem strony internetowej BKL oraz w dniu przejazdu od godziny 10:00 na stacji w Majdanie.

Aktualnie Bieszczadzka Kolejka Leśna przygotowuje się do zimowych podróży. Jak zauważa Mariusz Wermiński, prezes fundacji BKL, w razie trudnych warunków atmosferycznych uniemożliwiających właściwe utrzymanie torów i bezpieczny przejazd kurs pociągu może zostać odwołany. Ponadto możliwe jest zamówienie pociągu przez grupy zorganizowane w inne dni tygodnia.

Rekordowy rok „Bieszczadzkiej Ciuchci”

Fot. J. Kipa AGA Video

„Bieszczadzka Ciuchcia” to od lat jedna z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach, na co wskazuje rosnąca liczba przewiezionych pasażerów. W roku 2007 było ich ponad 50 tysięcy, w roku 2014 liczba ta przekroczyła 100 tysięcy, by w roku 2019 osiągnąć pułap ponad 150 tysięcy. Miony rok był rekordowy, a z usług kolejki leśnej skorzystało 168 tysięcy osób.