Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali mercedesa i volkswagena. Oba samochody były poszukiwane bazie Interpol oraz SIS. Łączną wartość pojazdów oszacowano na 68 tysięcy złotych.

Do kontroli na wyjazd z Polski na przejściu granicznym w Korczowej zgłosił się 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził na lawecie volkswagena caddy. Podczas weryfikacji legalności okazało się, że pojazd figuruje w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracony. Szacowana wartość odzyskanego volkswagena to 35 tysięcy złotych.

Następnego dnia mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali drugi samochód. Pojazd był przewożony na lawecie przez 39-letniego obywatela Ukrainy. Podczas kontroli strażnicy graniczni ustalili, że mercedes został utracony w maju bieżącego roku na terytorium Belgii i jest poszukiwane przez tamtejszą policję.

W obu przypadkach cudzoziemców oraz zabezpieczone samochody przekazano funkcjonariuszom Policji z Radymna, którzy prowadzą dalsze postępowanie.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 55 pojazdów pochodzących z przestępstwa o łącznej szacunkowej wartości 3,5 miliona złotych.

Zdjęcie główne: BiOSG