Mimo prognoz, że tegoroczny sezon turystyczny w Bieszczadach może nie należeć do udanych, wszyscy lokalni przedsiębiorcy wierzą, że niewielka odległość od granicy z Ukrainą nie wpłynie na decyzję turystów, co do przyjazdu w tą część Polski. Dla tych, którzy przyjadą będzie czekało wiele atrakcji, jedną z nich jest Bieszczadzka Kolejka Leśna.

Weekend majowy z Bieszczadzką Ciuchcią

Wraz z ostatnim dniem kwietnia na tory wyruszy słynna Bieszczadzka Kolejka Leśna. Wszyscy turyści będą mogli przejechać się ciuchcią codziennie do 3 maja. Na przestrzeni tych kilku dni Kolej wyjedzie na trasę dwa razy dziennie – o godzinie 9:30 i 12:00 i będzie kursować z Majdanu do Balnicy i z powrotem. Łączna długość trasy to 9 kilometrów, a czas przejazdu to około 2 godziny.

Jak informuje właściciel BKL, od 4 maja kolejka będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy. Od wtorku do niedzieli Bieszczadzka Ciuchcia wyjedzie na trasę Majdan – Balnica – Majdan. Dodatkową atrakcją jest podróż za parowozem. Takie wycieczki będą odbywać się w czwartki i piątki.

Najsłynniejsza kolejka wąskotorowa

Bieszczadzka Kolejka Leśna jest jedną z najsłynniejszych kolejek wąskotorowych w Polsce oraz jedną z najpopularniejszych atrakcji w Bieszczadach. Ciuchcia kursuje na dwóch trasach: z Majdanu do Balnicy oraz z Majdanu do Przysłupia. Kilkugodzinna wycieczka przez bieszczadzkie doliny to przede wszystkim możliwość podziwiania pięknych, dzikich okolic oraz odwiedziny popularnych miejscowości.