Szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego są aktualnie drożne i przeważnie dobrze przetarte. W górach zalega duża ilość śniegu, w związku z tym nadal panuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana i waha się od 30 do 140 centymetrów, w miejscach nawianych dochodzi do 200 centymetrów. W ostatnim czasie nie było świeżego opadu, dlatego na szlakach zalega twardy i zbity śnieg. Na niektórych odcinkach ścieżek występuje lód, co powoduje, że jest ślisko. W takich przypadkach warto mieć przy sobie raczki.

Pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego zwrócili się również do narciarzy informując, że duże powierzchnie w częściach połoninowych są pokryte lodem, szczególnie niebezpieczne w godzinach przedpołudniowych. Ze względu na słońce operujące w ciągu dnia, popołudniami śnieg może robić się mokry i grząski.

Trwa remont schronu turystycznego „Chatka Puchatka” bardzo prosimy o niewchodzenie na plac budowy! Każdorazowo wyruszając w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody

– informują.

Zdjęcie główne: Grzegorz Lizakowski