W sobotę, 8 stycznia 2022 roku, narciarze po raz pierwszy mogli skorzystać z usług Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad-Ski” w Wańkowej. „To był dzień pełen wrażeń” – komentowali właściciele obiektu. Pierwszego dnia na stoku zjechało prawie 800 osób, co udowadnia, że na zakończenie realizacji tej inwestycji czekało wielu fanów białego szaleństwa. Wysoka frekwencja utrzymuje się cały czas, a wyciąg z dnia na dzień zbiera coraz więcej pozytywnych opinii. „Jeździ się kapitalnie, dobry dojazd, fantastyczne oświetlenie. Świetny stok. Zadbaliście prawie o wszystko” – to tylko część pochlebnych komentarzy zamieszczonych w mediach społecznościowych Bieszczad-ski.

Przez ostatni tydzień do dyspozycji narciarzy udostępniono czteroosobową, najdłuższą na Podkarpaciu liczącą 953 metry, kolej krzesełkową. Jednak to koniec. Od wczoraj funkcjonują również dwa ruchome chodniki o długości 190 metrów każdy. Są one jednymi z najdłuższych w Polsce. „Chętnych nie brakowało” – komentują właściciele wyciągu.

Ponadto Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu w Wańkowej informuje, że w ciągu najbliższych dni uruchomiony zostanie wyciąg orczykowy. Ponadto nadal nie działa wypożyczalnia sprzętu, jednak jak zapewniają zarządcy Bieszczad-ski, powinna ona wystartować również w najbliższych kilku dniach. Co z restauracją? „Trwają prace wykończeniowe, niedługo ruszamy”.