IX edycja biegu Tropem Wilczym odbędzie się 16 maja 2021 r. W ramach projektu odbywa się tradycyjny bieg na 1963 metry, wspólny dla wszystkich miast, które podejmą się jego organizacji. 

W powiecie bieszczadzkim bieg rozpocznie się i zakończy w Ustrzykach Dolnych. Miejsce startu i mety będzie znajdowało się na parkingu przy ul Przemysłowej 15.  Z pewnością będzie dużo osób chętnych,a tegoroczny limit uczestników to 180 osób. Mając to na uwadze warto pośpieszyć się z zapisami.

Organizatorzy biegu zapraszają na bieg rodzinny o wspomnianym dystansie 1963 metry, a także bieg główny o dystansie 7000 m. Podczas gdy część uczestników pobiegnie, część może wybrać 5 kilometrowy marsz nordic walking.  

Idea wydarzenia

Bieg jest swojego rodzaju hołdem oddawanym żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego, antykomunistyczniego i antysowieckiego. Podziemie działało w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz rozprzestrzenianie wiedzy na temat historii Żołnierzy Wyklętych.

Bieg Tropem Wilczym jest zarówno największym biegiem pamięci w Polsce, jak i największą imprezą masową, która towarzyszy obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Historia Biegu „Tropem Wilczym” w skrócie

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować wydarzenie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Pierwszy bieg miał miejsce w okolicy Zalewu Zegrzyńskiego i wzięło w nim udział 50 uczestników. 

W kolejnym roku bieg zaczął nabierać rozpędu i w związku z tym został przeniesiony do Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Wówczas pobiegło już 1500 osób. 

Od 2015 r. Bieg Tropem Wilczym już na stałe wpisał się do kalendarza ogólnopolskich wydarzeń biegowych.

Godnym uwagi jest fakt, że w ubiegłym roku pobiegło ponad 75 000 uczestników z 370 miast.

Zapisy na wydarzenie

Podstawowym warunkiem uczestnictwa w zawodach jest dokonanie rejestracji on-line do dnia 12.05.2021 r. lub w dniu zawodów w biurze zawodów w godz. 9:00-10:00. Z pewnością lepiej zapisać się on-line ze względu na stosunkowo niski limit uczesników.