Zaplanowany na ostatnią niedzielę marca Bieg Tropem Wilczym w Lesku ponownie przeniesiono. Starostwo powiatowe, które jest jednym z organizatorów imprezy poinformowało o nowym terminie.

Podczas ostatniego spotkania zespołu organizującego leski Bieg Tropem Wilczym podjęto decyzję o jego przeniesieniu na 24 kwietnia bieżącego roku. Starostwo Powiatowe w Lesku swoją decyzję uargumentowało trudną sytuacją, jaka panuje w związku z wojną w Ukrainie.

Głównym powodem jest pełne zapewnienie bezpieczeństwa wydarzenia przez służby, które w dalszym ciągu zaangażowane są do pomocy przy ukraińsko-polskich przejściach granicznych

– czytamy w oficjalnym komunikacie starostwa.

Pierwotnie bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych miał odbyć się w Lesku 6 marca. Wówczas zmieniono datę wydarzenia na 27 marca. Mimo że wszystko wskazywało na to, że w ostatnią niedzielę miesiąca zawodnicy stanął na starcie biegu, trudna sytuacja ponownie pokrzyżowała te plany.

W związku ze zmianą terminu, przedłużono również zapisy. Przypomnijmy, podczas tegorocznego biegu w Lesku organizatorzy, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowali trzy trasy. Bieg dla dzieci o długości 1000 metrów, bieg rodzinny na dystansie 1963 metrów oraz bieg główny, w którym uczestnicy będą mieli do pokonania 6 kilometrów.

Dotychczas na bieg o długości 1000 metrów zarejestrowało się 18 uczestników. Na liście biegu na dystansie 1963 metrów znalazło 15 uczestników, w biegu na 6 kilometrów – 34 uczestników, z kolei w biegu, zarówno na 1963 metrów, jak i 6000 metrów – 7 uczestników. Są to osoby głównie z powiatu bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Nie brakuje również zawodników z Rzeszowa, Przemyśla, Lubaczowa czy Iwonicza Zdroju.

Rejestracja na Bieg Tropem w Wilczym w Lesku odbywa się pod tym linkiem.