Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi – wszystkie dziewięć najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. Bieg odbędzie się w dzień wielkiego Finału – 30 stycznia 2022 roku. Rozpocznie się o godzinie 11 w sanockim skansenie na ulicy Aleksandra Rybickiego 3.

Trasa biegu to trzy pętle o długości 2 kilometrów. Wiedzie ona po utwardzonej nawierzchni w niepowtarzalnej i malowniczej scenerii sanockiego skansenu. Każdy z zawodników może zrezygnować z dalszego biegu po jednej lub dwóch pętlach, w zależności od samopoczucia i kondycji. „To nie są zawody. Bieg jest biegiem rekreacyjnym, rodzinnym. To dzieci nadają tempo biegu, które będą biegły na początku stawki” – informuje Martyna Sokołowska, szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP. „Dla każdego zawodnika przewidziany jest pamiątkowy, ręcznie wykonany medal” – dodaje.

Fot. WOŚP w Sanoku | Facebook

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10:00 w okolicach sceny na skansenie. Wydawane będą numery startowe oraz uzupełnienie braków w oświadczeniach uczestników (dotyczy osób, które nie wysłały oświadczeń drogą elektroniczną – w załączniku plik). Można przyjść ze swoim wydrukowanym i wypełnionym oświadczeniem. Oświadczenie dla osoby niepełnoletniej wypełniają i podpisują prawni opiekunowie.

Opłata startowa 20 złotych – wrzutka do puszki WOŚP.