„Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” to nie tylko jednorazowa impreza, to cykl spotkań edukacyjno-rorywkowych na całe wakacje. Gdzie? Obok bazy Bieszczadzkiego WOPR na Cyplu Polańczyk! Rozpoczynamy już w najbliższy piątek kinem letnim. Sprawdźcie co na Was czeka!

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, oprócz konkursów i animacji, w każdy wtorek, czwartek i sobotę odbywać się tam będą szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, korzystania z kajaka, łodzi wiosłowej i roweru wodnego – warto skorzystać! Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów i ratowników WOPR. Strefa będzie otwarta dla wszystkich i przez całe wakacje obok bazy Bieszczadzkiego WOPR na Cyplu Polańczyk.

Osoby szukające wypoczynku nad Jeziorem Solińskim znajdą tam plażę z leżakami i boisko do siatkówki. Na miejscu będą też animacje (malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków) boule, frisbee i rakietki do badmintona. Dla miłośników gier przygotowano dodatkowo Giga szachy i Giga twister. W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zorganizowane zostaną też pokazy ratownictwa wodnego oraz rodzinne zawody sportowe.

W sobotę, 23 lipca każdy chętny będzie mógł wystartować i spróbować swoich sił w wyścigach kajakowych i pływackich. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

– 10:30 pokazy ratownictwa wodnego BWOPR

– Stanowiska szkoleniowe: BWOPR, POLICJA, PSP

– 11:30 zawody pływackie

– 12:30 rodzinne wyścigi kajakowe-

– 14:00 pokaz ratownictw wodnego wraz ze służbami (Policja, Straż, Pogotowie Bieszczadzkie)

W trakcie, konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci

Dzień wcześniej, 22 lipca o godzinie 20:30 w Amfiteatrze Polańczyk ruszy Kino Plenerowe PGE Energia Odnawialna. W ciągu wakacji zobaczymy pięć seansów. Ostatni wyświetlony zostanie 27 sierpnia na Wyspie Energetyk w ramach VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna.

Artykuł sponsorowany