W związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory. Znajduje się tam między innymi Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

W ramach akcji funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków. Prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym między innymi obowiązek jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku.

Fot. KPP Ustrzyki Dolne

„Funkcjonariusze podczas codziennej służby informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania i konkursy. Ponadto prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii” – informuje kom. Aleksandra Wołoszyn- Kociuba, rzecznik prasowy KPP w Ustrzykach Dolnych.