W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG podczas kontroli ujawnili kolejne przypadki osób kierujących pojazdy bez wymaganych uprawnień.

18 kwietnia funkcjonariusze z placówki w Sanoku w trakcie kontroli pojazdów w miejscowości Lipowica zatrzymali mercedesa na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą pojazdu był 32-letni obywatel Rumunii. W czasie kontroli mężczyzna posłużył się mołdawskim prawem jazdy, które od razu wzbudziło podejrzenia mundurowych. Dokument był podrobiony, w znacznym stopniu odbiegał od obowiązującego wzoru.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posłużenia się fałszywym dokumentem. Obecnie funkcjonariusze SG z Sanoka prowadzą dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury.

Dwa dni później funkcjonariusze z placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymali kierowcę fiata punto, który jechał bez prawa jazdy. Do zdarzenia doszło podczas rutynowej kontroli w m. Dziewięcierz Dolina (pow. lubaczowski). Jak się okazało, kierowca nie miał ukończonego 18-stego roku życia i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Samochód został odstawiony w bezpieczne miejsce, a siedemnastolatkowi uniemożliwiono dalszą jazdę. Młodego mężczyznę zobowiązano do stawiennictwa na placówkę SG w Lubaczowie w celu złożenia wyjaśnień, gdzie będą prowadzone dalsze czynności.

Zdjęcie główne: BiOSG