Nie dość, że prowadził samochód mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to jeszcze przekroczył prędkość będąc nietrzeźwym. Kierujący postarał się o cały wachlarz przewinień.

W piątek 21 maja, ok. godz. 16.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego, który na obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 20 km/h.

Zdarzenie miało miejsce w Brzegach Dolnych. Ponadto, w trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Badanie trzeźwości alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Alkomat wykazał, że kierujący ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Dodatkowo, po sprawdzeniu kierującego w systemie, okazało się, że kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Nieodpowiedzialny prowadzący teraz stanie przed sądem i na pewno musi liczyć się z surowymi konsekwencjami, o których zadecyduje sąd. Kodeks Karny za kierowanie pojazdem w  stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, a także zmniejsza szybkość reakcji. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Żródło: KPP Ustrzyki Dolne