Często można usłyszeć zdanie, że trudno spotkać tak utalentowanego aktora, żeby grał dobrze zarówno w kinie jak i teatrze.  

Mimo to wciąż są artyści, którym udaje się fantastycznie spełniać w obu obszarach. 

Wśród nich jest rosyjska aktorka – Evgenia Akhremenko, czyli serialowa Tatiana Barkova. Często gra główne role w produkcjach teatralnych, a filmografia aktorki ma już około 40 projektów.

Polscy widzowie poznali ją w super produkcji HBO – WATAHA

Jak sama podkreślała w wywiadzie dla Europost – Tatiana Barkova to jej najbardziej ulubiona postać, jaką kiedykolwiek grała. Również w tym wywiadzie przyznała, że przez trzy miesiące uczyła się wypowiadać słowo Bieszczady. 

Natomiast na pytanie o 4 sezon:

MK: Jak myślisz, czy będzie czwarty sezon watahy? Wszyscy fani czekają z nadzieją i niecierpliwością.

Odpowiedź znajdziesz w SPECJALNYM WYWIADZIE, KTÓREGO UDZIELIŁA DLA KORSO

Życiorys aktorki w skrócie

Aktorka urodziła się w 1975 r. Libanie. Zanim w 1994 roku wraz z rodzicami przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, zagrała w swoim pierwszym filmie Kafe im Limon, produkcji  Rosyjsko-Izraelskiej. Mieszkając w USA wstąpiła do American Academy of Dramatic Arts w Los Angeles. Po ukończeniu wydziału dramaturgii Akhremenko dołączyła do trupy teatralnej uniwersytetu. Brała udział w produkcjach Extremes, Three Sisters i Private Life. Evgenia zagrał także w sztuce „Kto się boi Virginii Woolf”. Jednak najważniejszym dziełem w przedstawieniach teatralnych dla aktorki była rola Anny Kareniny w teatrze Pasadena. 

W 2008 roku ostatecznie przeprowadziła się do Moskwy, z powodu kłopotów zdrowotnych ojca. W Moskwie zaaklimatyzowała się niemal błyskawicznie i szybko otrzymała pierwsze role. Od czasu debiutu zagrała w kilkudziesięciu produkcjach serialowych i filmowych.