reklama

To największa ławka w Polsce. Już teraz można zobaczyć ją na szczycie wyciągu narciarskiego w Weremieniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

To największa ławka w Polsce. Już teraz można zobaczyć ją na szczycie wyciągu narciarskiego w Weremieniu [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
29
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Atrakcje turystyczne Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda największa ławka w Polsce? Od teraz takie miejsce znajdziecie zmierzając w głąb Bieszczadów. Ten charakterystyczny obiekt cieszący się ogromnym uznaniem, powstał na szczycie stoku narciarskiego w Weremieniu, niedaleko Leska. Od teraz jest on dostępny dla każdego.

Bieszczady to od lat, kraina wywołująca ogromne zainteresowanie wśród turystów, osób pragnących wypocząć w otoczeniu przyrody, aktywnie spędzając czas wędrując po górskich szlakach, a także tych odkrywających historię dawnych czasów. W południowo-wschodniej części naszego kraju znajdziemy zarówno atrakcje naturalne, przyrodnicze, jak i te komercyjne. Do najnowszych z nich należy największa ławka, która bez wątpienia w krótkim czasie wpisze się na stałe, jako obowiązkowy punkt na mapie turystycznej tego regionu.

Nowa atrakcja na mapie turystycznej

Weremień to niewielka miejscowość, zlokalizowana 3 kilometry od Leska, znana przede wszystkim osobom preferującym zimowy, a zarazem aktywny wypoczynek jeżdżąc na nartach bądź sankach. To właśnie tam mieści się Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy LeskoSki. W okresie najzimniejszych miesięcy w roku, ośrodek oferuje fanom białego szaleństwa wyciąg talerzykowy składający się z dwóch biegnących równolegle nitek oraz dwie trasy zjazdowe o długości 680 metrów oraz 750 metrów. Ponadto przez cały rok działa tam baza noclegowa i Bistro pod Stokiem serwujące smaczną kuchnię regionalną i tradycyjną. Dużym atutem tego miejsca jest jego usytuowanie. Ze szczytu stoku rozciągają się niesamowite panoramy, co postanowiono wykorzystać do stworzenia nowej atrakcji turystycznej.

Największa ławka w Polsce

Fot. Kamil Mielnikiewcz

Na szczycie stoku narciarskiego w Weremieniu powstała największa ławka w Polsce o wymiarach 3,60 metra wysokości i 5,60 metra szerokości, która już teraz cieszy się ogromnym uznaniem, a odwiedzający ją turyści zwracają uwagę na lokalizację i sam pomysł realizacji tego przedsięwzięcia. Ławka w całości została wykonana z drewna, a na jej oparciu zamieszczono informację na temat wysokości oraz wpadający w ucho slogan „Pozdrowienia z Weremienia!”. Jej autorem jest Bogumił Socha, bieszczadzki rzeźbiarz. Z wysokości 536 m n. p.m można podziwiać panoramę Gór Słonnych, Sobienia, Kamionki z szybowiskiem w Bezmiechowej Górnej, rezerwatu Buczyna Wańkowej, Magury, pasma Chwaniowa, Ostrego Działu oraz okolicznych miejscowości: Postołowie, Leska czy Glinnego,

Jak podkreśla Marta Skubisz, właścicielka Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego LeskoSki, powstanie ławeczki to pierwszy etap większego projektu.

Wychodząc na szczyt, po drodze mijamy trzy ławki normalnych wielkości. Zostały one przygotowane dla osób, chcących usiąść i odpocząć podczas wędrówki pod górkę. Prowadzimy już rozmowy z Nadleśnictwem Lesko, by stworzyć obok nich tablice edukacyjne z informacjami na temat lasu, żyjących tam zwierząt oraz drzew

– dodaje Marta Skubisz.

Stanisław Orłowski, przewodnik beskidzki, podkreślił, że dzięki takim inwestycjom jak budowa ławki oraz innym realizowanym przez leśników, Lesko i jego okolice zaczynają stawać się atrakcyjne pod kątem turystycznym. Swojego zachwytu z realizacji takiego zadania nie kryje też Zbigniew Pawłowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Leska, który wspomina o Weremieniu, jako przepięknym miejscu, pełnym potencjału do wykorzystania.

Największa ławka w Polsce – jak dojechać?

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Największą ławka w Polsce zlokalizowana jest w miejscowości Weremień, w gminie Lesko, na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego LeskoSki. Została ona usytuowana na szczycie stoku, na wysokości 536 m n.p.m. Wędrówkę rozpoczynamy tuż obok Bistro pod Stokiem i po pokonaniu około 700 metrów pod górę, co zajmuje średnio 15-20 minut, możemy podziwiać niesamowitą panoramę, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy