Odkryj tajemnice gminy Solina. Zagraj w grę terenową

Widok z kamieniołomu na Kozińcu | foto Jan Zwoliński

atrakcje-turystyczne Zamiast bez planu włóczyć się po ścieżkach gminy Solina, możesz skorzystać z proponowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki czterech gier terenowych, tzw. questów.

Joanna Zwolińska

Opublikowano: 20 lipca 2020 22:09 | Aktualizacja: 21 lipca 2020 11:59

Od 2018 roku GOKSiT udostępnia turystom odwiedzającym Gminę Solina gry terenowe, które prowadzą żądnych rozwiązania zagadek poszukiwaczy skarbów, przez różne zakątki solińskich wsi.  Odkrywają one zakamarki czterech wsi Myczkowa, Bóbrki, Soliny i Bukowca.

 

Do wyboru są cztery gry:

 

·         Bóbrka historyczna i artystyczna

·         Ciekawostki Bukowca

·         U źródeł i nad zalewem. Z Myczkowa do Polańczyka.

·         Nad wodami bieszczadzkiej Atlantydy.

 

 

Quest można dobrać do preferencji i kondycji uczestników. – Jest to świetna opcja dla dzieci, które chętnie angażują się w poszukiwania skarbu – podpowiada Konrad Ulanowski z GOKSiT.

 

W opisie znajdziesz długość trasy, charakter zagadek (np. kulturowy, historyczny czy przyrodniczy), orientacyjny czas trwania zabawy oraz informację o sposobie przemierzania szlaku.

 

Wszystkie questy zredagowane są tak, by z pomocą rymowanego tekstu poprowadzić gracza po najciekawszych miejscach okolicy. Opowiadając historię tutejszych mieszkańców, pokazują elementy przyrody oraz dziedzictwa kulturowego.

 

Celem gry jest zebranie brakujących w pisanej wierszem treści gry liter, które na koniec utworzą hasło prowadzące do skarbu – pamiątkowej pieczęci.

 

Aby zagrać wystarczy zdobyć drukowaną ulotkę questu w Centrum Informacji Turystycznej w Polańczyku  lub pobrać ją strony goksolina.pl. Jest też dostępna aplikacja na smartfony.

 

 


Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.