Pokazowa zagroda żubrów w Mucznem

atrakcje-turystyczne Pokazowa zagroda żubrów w Mucznem bez przerwy cieszy się ogromną popularnością, tym samym jest ona jedną z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach.

Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 27 lipca 2020 05:00 | Aktualizacja: 27 lipca 2020 15:25

W 2012 roku Zagroda w Mucznem została udostępniona dla zwiedzających. Prowadzona jest przez Nadleśnictwo Stuposiany, a jednym z jej głównych celów jest powiększanie stada. 

Żubry pochodzące ze Szwajcarii i Francji na niemal ośmiu hektarach przebywają kilka miesięcy a następnie wypuszczane są na wolność. W zagrodzie możemy obserwować w ich w naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok Czerwony, dostarczający zwierzętom wody.

Bieszczadzka zagroda usytuowana jest na trasie ze Stuposian do Tarnawy Niżnej około 2 km przed miejscowością Muczne. Jadąc drogą wojewódzką nr 896 od strony Lutowisk skręcamy w lewo tak jak pokazuje przydrożny znak. 

Dla zwiedzających przygotowane są tarasy widokowe, umożliwiające obserwację żurbów bez względu na warunki pogodowe.

 

Czytaj także: 

 

⇒ Bieszczady z dzieckiem, cz. 1 Szlaki i ścieżki

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.