Reklama

Reklama

Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach. Znajdziemy tu 140 miniatur drewnianych obiektów sakralnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Atrakcje turystyczne Bez wątpienia, miejscem wartym odwiedzenia podczas pobytu bądź w czasie drogi w wysokie Bieszczady jest Park Miniatur zlokalizowany na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas w Myczkowcach. To tam, na 10 wzgórzach rozlokowano drewniane miniatury świątyń.

Odzwierciedlenie różnych stylów kulturowych i etnograficznych znalazło swoje miejsce w powstałym na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas w Myczkowcach – Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II. Jest to park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi.

Jednym z celów powstania było pokazanie różnorodności stylów bogatej sakralnej architektury drewnianej, właściwej poszczególnym grupom etnicznym na obszarze dzisiejszego pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Ponadto to miejsce jest powrotem do czasów minionych

- czytamy na stronie Caritasu Myczkowce.

Miejsce to otwarto i poświęcono 16 października 2007 roku w 29. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Na obszarze około 0,8 ha, na 10 wzgórzach, zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów rzymsko-katolickich, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Makiety zostały wykonane przez zespół osób pod kierunkiem Janusza Kuliga, rzemieślnika z Chmielnika koło Rzeszowa, natomiast architekturę terenu przygotował Norbert Piekarski z Bliznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE