W nocy z soboty na niedzielę rosyjskie wojska przeprowadziły atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie. Miejscowość ta jest zlokalizowana około 20 kilometrów od przejścia granicznego z Polską. Administracja obwodu lwowskiego podała, że w wyniku ostrzału zginęło 35 osób, a ponad 134 jest rannych.

Rosyjskie wojska przeprowadziły atak na obiekty wojskowe w miejscowości Jaworów na Ukrainie. Początkowo przekazywano, że nie ma żadnych ofiar, jednak z każdą kolejną godziną dane zmieniały się. Maksym Kozycki, szef władz obwodu lwowskiego w najnowszym komunikacie poinformował o 35 ofiarach i 134 rannych.

Atak na Jaworów

Jaworów leży 57 kilometrów od Lwowa i 29 kilometrów od granicy Ukrainy z Polską. Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, bardziej znane jako jaworowski poligon wojskowy, znajduje się niecałe 40 kilometrów od Lwowa i około 20 kilometrów od granicy z Polską. Mieści się tam również poligon, na którym w przeszłości odbywały się międzynarodowe ćwiczenia.

Na początku marca, a więc już po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, doradca administracji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Mychajło Podoliak podawał, że na jaworskim poligonie prowadzone są ćwiczenia wolontariuszy.

Atak na Jaworów widziany z przejścia granicznego w Budomierzu

Zdjęcie główne: Twitter / sentdefender