Wszyscy, którzy planują na własną rękę zawozić dary na przejście graniczne do Krościenka, powinni skorzystać z dwóch magazynów: w Ustrzykach Dolnych i Krościenku. Należy jednak podkreślić, by wszystkie większe transporty były zgłaszane. Urzędnicy apelują o skoordynowane działania pod każdym względem.

Burmistrz Bartosz Romowicz apeluje o skoordynowane działania. W ostatnich dniach powołano koordynatorów, którzy zajmują się między innymi kontaktami z samorządami, wyżywieniem, wolontariatem, transportem czy zbiórką. Wszystkie podejmowane inicjatywy muszą być wcześniej ustalone. Ponadto wydano apel o nie zwożeniu darów samodzielnie na granicę, tylko do poszczególnych punktów.

Nie może dochodzić do takich sytuacji, kiedy ktoś na własną rękę wrzuca informację o tym, że na ten moment potrzebne są jakieś produkty i należy je dostarczać do punktów. My wiemy co jest potrzebne, ponieważ zgłaszają nam to znajomi, przyjaciele, osoby z którymi współpracujemy, różne podmioty z którymi współpracujemy na Ukrainie. Cały czas przekazujemy te informacje w mediach społecznościowych.

– apeluje Bartosz Romowicz.

Jak zauważa włodarz miasta, dochodzi do sytuacji, kiedy do magazynów przyjeżdżają transporty kilkunastu busów, o których nikt nie wiedział. Takie działania mogą doprowadzić w konsekwencji do znacznej dezorganizacji pracy.

Magazyn na Hali Sportowej

Ustrzyki Dolne, ul. 29 listopada 19a

Godzina: 08:30 – 20:00

Dostawy indywidualne, kurierzy

Magazyn na hali gimnastycznej byłej szkoły w Krościenku

Krościenko 198a

Godzina: 08:30 – 16:3

Duże dostawy zorganizowane przez koordynatora

Koordynatorzy zbiórki artykułów w Ustrzykach Dolnych

Koordynator ds. kontaktów z samorządami – Michał Wnuk / 600 412 864

Koordynator ds. wyżywienia – Małgorzata Gądela / 693 711 106

Koordynator ds. wolontariatu – Karolina Twardeusz / 726 855 707

Koordynator ds. transportu – Elżbieta Ostrowska / 600 176 186

Koordynator ds. mediów – Wojciech Szott / 605 362 296

Aktualna sytuacja na granicy

Aktualnie sytuacja na przejściu granicznym w Krościenku jest spokojna. Ruch samochodowy jest wzmożony, ale pracujące tam służby mają wszystko pod kontrolą, odprawa przebiega w sposób prawidłowy. Z kolei ilość osób korzystających z pieszej granicy jest znikoma.

Zdjęcie główne: OSP Olszanica | Facebook