Kolej gondolowa, wieża widokowa czy restauracja to nie wszystkie atrakcje jakie czekają na gości odwiedzających Solinę. Tym razem Polskie Koleje Linowe przygotowały coś specjalnego, szczególnie dla najmłodszych. Już w sobotę zostanie otwarty park tematyczny, który pozwoli na poznanie między innymi legend Biesów i Czadów. „Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie” – podkreśla Daniel Pitrus, prezes PKL.

Park tematyczny przy górnej stacji kolei gondolowej

Park tematyczny, który powstał w sąsiedztwie stacji górnej kolei gondolowej na Górze Jawor inspirowany jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i zajmuje powierzchnię blisko pięciu hektarów. „Tajemnicza Solina w Krainie Biesów i Czadów” to miejsce, gdzie każdy będzie mógł spędzić aktywnie czas w bliskości z naturą. Dzięki animatorom najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczadów, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały te zielone wzgórza.

Mali turyści będą mieli niepowtarzalna okazję, by odwiedzić osadę prawdziwych olbrzymów, a w labiryncie Biesa odkryć tajemnicę tej Krainy. W parku przygotowane zostały czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami. Odważni wykażą się zręcznością, a także sprawdzą czy swoją zwinnością i sprytem dorównują legendarnym postaciom. W parku przygotowany jest również czadowy tor sprawnościowy.

Jest to miejsce, które stanowi syntezę naszych artystycznych inspiracji oraz pomysłów zaczerpniętych z bieszczadzkich podań. W tym miejscu połączyliśmy naturę, nowoczesne technologie oraz unikatową scenografię tak, by nasi turyści mogli stać się uczestnikami bieszczadzkiej legendy

– zauważa Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

Otwarcie parku i moc atrakcji dla najmłodszych

Fot. PKL

Gospodarze tego miejsca przygotowali, na najbliższą sobotę i niedzielę (23 i 24 lipca) zaplanowali wiele atrakcji. W ośrodku będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz tatuaży, które będą przedstawiać wizerunek postaci barwnych Czadów. Nie zabraknie szczudlarzy oraz zabaw przygotowanych przez Czady. Mali turyści wezmą udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez samego Czuchajstra oraz Rusałki. Baśniowe Nimfy zabiorą najmłodszych do tajemniczego świata pełnego zagadek. Każdy będzie mógł również wziąć udział w szkoleniu i turnieju bojowym „o pazur Biesa”.

Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego

– mówi Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Wydarzenie odbędzie się 23 i 24 lipca o godzinie 10:00 przy stacji kolei gondolowej na Górze Jawor.

PARK TEMATYCZNY „TAJEMNICZA SOLINA” W TRAKCIE BUDOWY