Reklama

Reklama

Zawody w narciarstwie alpejskim na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych odwołane. Nowy termin nie jest jeszcze znany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Zawody w narciarstwie alpejskim na Gromadzyniu w Ustrzykach Dolnych odwołane. Nowy termin nie jest jeszcze znany - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Na stacji narciarskiej Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych zaplanowano pierwszy Memoriał Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w Narciarstwie Alpejskim. Wydarzenie, którego organizatorem jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy zostało odwołane i przesunięte na inny – nieznany jeszcze – termin. 

Zmiana terminu zawodów

Zawody w narciarstwie alpejskim zaplanowano na 29 grudnia na stoku stacji narciarskiej Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. Jak zaplanowali organizatorzy, prawo startu mają wszyscy zainteresowani według kategorii wiekowych z podziałem na dzieci i młodzież do 18 roku życia (dziewczęta i chłopcy) oraz dorosłych od 18 roku życia (kobiety i mężczyźni).

W najnowszym komunikacie poinformowano o przeniesieniu zawodów na inny termin, a głównym powodem takiej decyzji są niesprzyjające warunki pogodowe i śniegowe. „Wkrótce poinformujemy o nowym terminie Memoriału” – zapowiadają organizatorzy.

Biskup Niezłomny patronem zawodów w narciarstwie alpejskim

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk urodził się 1 lutego 1918 roku w Łubiankach Wyższych koło Zbaraża. Studiował w Seminarium Duchownym we Lwowie. Święcenia kapłańskie przyjął we lwowskiej Katedrze z rąk Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka. Rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii Złotniki koło Podhajec. W 1944 roku UPA wydała na Niego wyrok śmierci. Jednak dzięki ostrzeżeniu udało mu się zbiec do Lwowa, gdzie pozostał do 1945 roku jako wikariusz parafii św. Marii Magdaleny. Po wojnie zajmował się pracą naukową, między innymi podjął studia na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które zakończył doktoratem z filozofii. Wykładał w Warmińskim Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, równolegle pracował między innymi jako duszpasterz akademicki. W ostatnich latach przed przyjęciem sakry biskupiej był adiunktem na Wydziale Teologii KUL. 

W 1965 roku papież Paweł VI mianował Go ordynariuszem diecezji przemyskiej. Święceń biskupich udzielił mu w lutym 1966 roku w przemyskiej Katedrze Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski. Na zawołanie biskupie wybrał słowa „Deus Caritas” (Bóg jest Miłością). W 1991 roku Jan Paweł II wyniósł Biskupa Ignacego Tokarczuka do godności Arcybiskupiej, wyrażając publiczne uznanie dla Jego dokonań, a w marcu rok później ustanowił Go pierwszym Metropolitą nowopowstałej metropolii przemyskiej.

Zmarł 29 grudnia 2012 roku w Przemyślu. Został pochowany w krypcie archikatedry przemyskiej. 

Arcybiskup Ignacy Tokarczuk był niestrudzonym inicjatorem i budowniczym ponad 400 kościołów i kaplic, erygował 220 nowych parafii. Autor programów duszpasterskich wychowujących do trzeźwości oraz ochrony życia ludzkiego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy