Reklama

Reklama

Zaatakowała ratowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. 35-latce grozi do 10 lat więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

Zaatakowała ratowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. 35-latce grozi do 10 lat więzienia - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Praca ratowników medycznych liczy się nie tylko z ratowaniem ludzkiego życia, ale również z zagrożeniem własnego. O „ciemniejszej stronie” tego zawodu przekonała się załoga Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Medycy podczas udzielania pomocy zostali zaatakowani przez agresywną kobietę. Teraz 35-latce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tablet ochronił ratownika przez atakiem agresywnej kobiety

W miniony czwartek, około godziny 13:00, załoga Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego została skierowana do młodej kobiety będącej pod wpływem alkoholu. W trakcie wykonywania medycznych czynności, ratownicy zostali zaatakowani przez nią tłuczkiem do mięsa. 35-latka była bardzo agresywna, a ponadto kierowała wobec medyków wyzwiska i groźby. W pewnym momencie chwyciła nóż i rzuciła go w stronę jednego z ratowników. Na szczęście przedmiot trafił tablet, którym poszkodowany zdołał się zasłonić.

Z uwagi na potrzebę przeprowadzenia konsultacji medycznej, 35-latkę przewieziono do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Napaść, znieważenie, kierowanie gróźb

Po wypisaniu z placówki medycznej, kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy i osadzona w policyjnym areszcie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, usłyszała ona zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb w celu zmuszenia ich do określonego działania. Kobieta podejrzana jest także o znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb wobec pracownika ośrodka pomocy społecznej, których miała się dopuścić kilka dni wcześniej.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 35-latki środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy