Reklama

Reklama

Z Wetliny dojedziemy bezpośrednio do Sanoka. W Bieszczadach zaczęła funkcjonować nowa linia autobusowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z Wetliny dojedziemy bezpośrednio do Sanoka. W Bieszczadach zaczęła funkcjonować nowa linia autobusowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

To kolejna dobra wiadomość, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Bieszczady. Wraz z początkiem czerwca funkcjonować zaczęła nowa linia autobusowa na trasie Wetlina-Sanok. Jest to efekt działań Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego.

Z Wetliny dojedziemy bezpośrednio do Sanoka

Wraz z początkiem czerwca zaczęło funkcjonować nowe połączenie autobusowe, które połączy Wetlinę, Cisną czy Baligród z Sanokiem. Będzie to również dogodny kurs do Bieszczadzkiej Kolejki Wąskotorowej w Majdanie i Dołżycy, z rozkładem jazdy dostosowanym do godzin odjazdów „ciuchci”. Ponadto dzięki Bieszczadzkiemu Związkowi Komunikacyjnemu, wróciły połączenia do klimatycznego Żubraczego. Na trasie Wetlina-Sanok w dni robocze realizowanych będzie 7 kursów, z kolei poza sezonem – jeden autobus dziennie.

Bieszczadzki Związek Komunikacyjny współfinansuje połączenia na odcinku Wetlina-Sanok ze środków własnych, a także z pozyskanego dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Autobusy z Sanoka pojadą w dni robocze o 7:10, 8:10, 10:40, 13:10, 14:40, 17:10. Dodatkowo pojedzie również autobus z Baligrodu do Wetliny o 5:55. W dni wolne od pracy z Sanoka uruchomione zostały połączenia o 8:10, 13:10 i 17:10, przy czym poranny kurs obsłuży nie tylko kolejkę leśną w Majdanie, Dołżycę, Żubracze, Wetlinę, ale w ramach linii B2 jest wydłużony do Wołosatego.

W drogę powrotną z Wetliny do Sanoka pierwszy kurs w ramach Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego wyruszy o 6:55, w Cisnej zamelduje się o 7:22, w Baligrodzie o 7:47, żeby na 8:40 dotrzeć do Sanoka. Kolejne połączenia wyruszą z Wetliny o 9:25, 11:55 (kurs przedłużony jako B2 z Wołosatego), o 12:55, 14:55 z Wetliny, o 15:22 z Cisnej, 15:47 z Baligrodu do Sanoka na 16:40. Ostatni autobus z Wetliny odjedzie o 18:55, żeby na 20:40 dotrzeć do Sanoka. Co więcej, również w dni wolne pojedziemy komunikacją publiczną na tej trasie. W dni wolne od pracy kurs B2 wyjedzie, już z Wołosatego, żeby o 11:55 być w Wetlinie, przejeżdżając przez Żubracze i Majdan, zapewniając tym samym możliwość powrotów z porannych kursów kolejki wąskotorowej. Popołudniowe połączenia na tym odcinku odjadą o 14:55 i 18:55.

Trwają pracę nad utworzeniem kolejnych połączeń

Kursy na linii B2 na tę chwilę są przyspieszone na odcinku Hoczew-Lesko. Pracujemy nad utworzeniem kolejnych połączeń, które będą miały zaplanowane po drodze przystanki. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Przewozy wykonywać będzie sanocka firma TravelPL. Kolejnym ważnym aspektem tworzonych połączeń są atrakcyjne ceny. Zgodnie z naszymi zasadami wszystkie kursy w ramach Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego mają identyczne ceny biletów jednorazowych, niezależnie od operatora. Tym samym zapewniamy pasażerom brak obaw o pułapki cenowe u niesprawdzonych przewoźników

Utworzony w grudniu Bieszczadzki Związek Komunikacyjny nabiera rozpędu. Pod koniec kwietnia w ramach linii B1 poprawiliśmy połączenia na trasach Sanok - Ustrzyki Dolne i Ustrzyki Górne. Na ten moment w dni robocze działają trzy nowe pary kursów między Sanokiem, a Ustrzykami Dolnymi. Natomiast w dni wolne od pracy przygotowane są dwie pary połączeń, łączących Bieszczadzki Park Narodowy z Sanokiem trasą przez Ustrzyki Dolne.

Rozszerzona oferta na odcinku Ustrzyki Dolne - Sanok

To jednak nie koniec dobrych informacji. Od lipca planujemy rozszerzyć ofertę na odcinku Ustrzyki Dolne - Sanok przez Olszanicę i Lesko. W ten sposób chcemy zadbać o możliwość dojazdów i powrotów z pracy autobusami na tej trasie. Co ważne, również to połączenie będzie miało atrakcyjne ceny biletów miesięcznych. To jednak nadal nie są wszystkie dobre wiadomości w sprawie usprawniania komunikacji autobusowej w Bieszczadach. Wkrótce do siatki połączeń Bieszczadzkiego Związku Komunikacyjnego dołączy gmina Solina. Połączenia nad Jezioro Solińskie będą zsynchronizowane z otwieraną w lipcu kolejką gondolową. Już w te wakacje zarówno z Ustrzyk Dolnych, jak i Leska, Sanoka, Wetliny, czy obszaru Bieszczadzkiego Parku Narodowego będzie można dojechać autobusem do Soliny, Polańczyka, czy w pobliże kolejki gondolowej

- dodaje przewodniczący.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE