Reklama

Reklama

Wybierasz się na szlak turystyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wybierasz się na szlak turystyczny Bieszczadzkiego Parku Narodowego? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Warto zakupić bilet elektroniczny

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego przypomina, że turyści, którzy chcą wędrować po terenie parku, muszą kupić bilet wstępu. Najprościej jest to zrobić przez Internet: bdpn.eparki.pl. Sprzedaż stacjonarna jest jedynie w kilku miejscach. Są to kasy parkingów: na Przełęczy Wyżniańskiej, w Ustrzykach Górnych (wyjście w kierunku Połoniny Caryńskiej), w Wołosatem oraz w Brzegach Górnych. Wspomniane miejsca postojowe są odśnieżane i obowiązuje na nich opłata pobierana w gotówce.

Dla wszystkich udostępniono bezpłatnie trzy toalety typu alpejskiego: Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate.

Na terenie Parku należy zawsze poruszać się po oznakowanych szlakach turystycznych. „Na wędrówkę nie zabieramy ze sobą „jabłuszek”! Ze względu na bezpieczeństwo obowiązuje całkowity zakaz zjazdów. Rynna pozostawiona przez osobę zjeżdżającą na jabłuszku może przyczynić się do poważnego w skutkach wypadku” – informuje dyrekcja BdPN-u.

Specjalny system oznakowania

Z myślą o bezpieczeństwie, w okresie zimowym, w strefach połoninowych zamontowano specjalny system oznakowania. Powyżej górnej granicy lasu umieszczono czerwone tyczki z tabliczkami. Wskazują one przebieg szlaku oraz posiadają przypisany numer o znanej lokalizacji GPS. Koordynaty poszczególnych tyczek udostępniono Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. „W przypadku utraty orientacji w terenie, np. z powodu gęstej mgły, należy zadzwonić pod nr ratunkowy GOPR 601 100 300 podając nr tabliczki, przy której się znajdujecie. Dlatego prosimy, aby nie dokonywać żadnych zmian w wykonanym oznakowaniu, gdyż od jego trwałości zależeć może ludzkie życie!” – informuje Park.

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego przypomina, że schron „Chatka Puchatka” pozostaje niedostępny. Nadal prowadzone są tam prace i wstęp na teren budowy jest zabroniony.

/Bieszczadzki Park Narodowy/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy