Reklama

Reklama

W Lesku i Polańczyku odbędzie się szkolenie służb na wypadek sytuacji kryzysowych. "Uruchamiane sygnały będą miały charakter ćwiczebny"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Lesku i Polańczyku odbędzie się szkolenie służb na wypadek sytuacji kryzysowych. "Uruchamiane sygnały będą miały charakter ćwiczebny" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Na terenie Leska i Polańczyka odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod nazwą „Solina 2022”. Ich celem będzie doskonalenie współdziałania służb na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowych na Jeziorze Solińskim oraz terenach przywodnych.

W trakcie ćwiczeń funkcjonariusze policji przy współpracy z innymi służbami i instytucjami będą szkolić się z zakresu reagowania na sytuacje kryzysowe mogące wystąpić na terenie powiatu leskiego. Scenariusz ćwiczeń obejmuje między innymi reakcję na zdarzenie masowe, akcję poszukiwawczo-ratowniczą na wodzie oraz incydenty o charakterze terrorystycznym – aktywny strzelec w szkole, jak i również incydent o charakterze terrorystycznym na wodzie – uprowadzenie statku.

Szkolenie odbędzie się w dniach 26-27 września na wodach Jeziora Solińskiego oraz na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku. Weźmie w nich udział wiele służb: policja w tym Centralne Biuro Śledcze Policji, Główny Inspektorat Służby Więziennej, straż pożarna, GOPR, WOPR, STORAT, straż rybacka, straż leśna, służby ratownicze i medyczne, powiatowe i gminne zespoły zarządzania kryzysowego oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

W związku z tym, służby będą wykorzystywały sygnały alarmowe. „Będą one miały charakter ćwiczebny” – informuje leska komenda policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE