Reklama

Reklama

Trwa nabór do służby w straży granicznej w Bieszczadach. Zobacz, jak wygląda etap kwalifikacyjny kandydatów [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: BiOSG

Trwa nabór do służby w straży granicznej w Bieszczadach. Zobacz, jak wygląda etap kwalifikacyjny kandydatów [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto BiOSG

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby. Do egzaminów przystąpiło 55 osób. Jak wygląda droga do założenia oficjalnie munduru?

Procedura rekrutacyjna do służby w straży granicznej w Bieszczadach obejmuje dwa etapy. W pierwszym kandydat składa dokumenty aplikacyjne, uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej oraz badaniu psychologicznym. Ponadto zostaje objęty procedurą ustalającą, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Uzyskanie pozytywnej opinii  z poszczególnych elementów daje możliwość przejścia do drugiego etapu. Jednocześnie w toku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadza się badanie psychofizjologiczne (wariograf).

W drugim etapie, kandydaci odbywają egzamin z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej.  Na zakończenie każdy z nich  ma okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, po uzyskaniu pozytywnej opinii z komisji lekarskiej, zasilają szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, zostają skierowani do jednego z ośrodków szkolenia w celu odbycia niezbędnego szkolenia podstawowego oraz podoficerskiego.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2022 roku wcielono 100 nowych funkcjonariuszy. W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy