Reklama

Transport z Włoch dotarł do Jasienia. "Stworzyliśmy piękny międzynarodowy łańcuch pomocy dla pokoju"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Transport z Włoch dotarł do Jasienia. "Stworzyliśmy piękny międzynarodowy łańcuch pomocy dla pokoju" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W minioną sobotę do Jasienia dotarł transport darów z Włoch. Wśród artykułów znalazły się między innymi ubrania, żywność oraz środki higieniczne. „Nasi wolontariusze jak zwykle nie zawiedli i razem mogliśmy stworzyć piękny międzynarodowy łańcuch pomocy dla pokoju” – informuje starostwo powiatu bieszczadzkiego.

Transport z Włoch do Jasienia

Organizacja transportu darów z Włoch odbyła się w ścisłej współpracy Starostwa Powiatowego w Ustrzykach Dolnych z Parafią Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu oraz parafią pod wezwaniem św. Jana Pawła II, z której pochodzili włoscy darczyńcy.

Warto w tym miejscu podziękować Kościołowi za Jego zaangażowanie oraz za wsparcie jakie niesie potrzebującym poprzez Caritas diecezjalne

- przekazuje starosto powiatu bieszczadzkiego.

Pomoc Caritas dla Ukrainy

Caritas od samego początku pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Wspiera zarówno ludzi, którzy pozostali w zaatakowanym przez Rosję kraju, jak i uchodźcom docierających do Polski. Caritas Polska działa we współpracy z diecezjalnymi Caritas oraz organizacjami w Ukrainie – rzymskokatolicką Caritas-SPES oraz grekokatolicką Caritas Ukraina. Jej pracownicy przygotowali 2 tysiące miejsc dla sierot i dzieci z niepełnosprawnościami różnego stopnia i uruchomili akcję Paczka dla Ukrainy, dzięki której za naszą wschodnią granicę udało się przekazać 200 tysięcy paczek, w których znalazły się między innymi żywność, środki higieniczne i kosmetyczne. Cartias pomaga również bezpośrednio na przejściach granicznych i w punktach pomocowych. Ponadto organizuje transporty humanitarne.

Przekazano również organizacjom partnerskim na Ukrainie, tj. Caritas Ukraina i Caritas-SPES blisko 600 tysięcy złotych na bezpośrednią pomoc na miejscu. Cały czas trwa zbiórka Pomoc dla Ukrainy. Naszych wschodnich sąsiadów można wesprzeć dokonując wpłat, bądź wysyłając charytatywne SMS-y o treści UKRAINA pod numer 72052

- informuje Caritas.

Źródło i zdjęcie główne: Powiat Bieszczadzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy