Reklama

Reklama

Tam, gdzie dziś rośnie las, kiedyś były pola uprawne, czyli jak Bieszczady stawały się dzikie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Saga

Tam, gdzie dziś rośnie las, kiedyś były pola uprawne, czyli jak Bieszczady stawały się dzikie [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Saga

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W latach 50. Dolina Sanu po akcji "Wisła" wyglądała na opustoszałą. Miejsca, gdzie dziś rośnie las wcześniej były polami uprawnymi. Lesistość gmin bieszczadzkich od tego czasu wrosła niemal dwukrotnie w stosunku do tego co było po II wojnie światowej.

„Jak Bieszczady stały się dzikie?” O tym i nie tylko opowiedział Edward Marszałek w kolejnym odcinku cyklu „Oblicza lasów” w Echa Leśne TV.

Kim jest Edward Marszałek?

Edward Marszałek ukończył Technikum Leśne w Lesku i został zatrudniony jako podleśniczy w Nadleśnictwie Stuposiany, gdzie pracował do 1987 roku. Następnie przez trzynaście lat  był leśniczym w leśnictwie Odrzykoń, niedaleko Krosna. W tym czasie ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1996 roku), a w roku 1999 podjął studia na Podyplomowym Studium Ochrony Parków Narodowych SGGW w Warszawie. W latach 2000-2003 pracował jako leśniczy do spraw promocji walorów przyrodniczych w Nadleśnictwie Dukla, a obecnie jest rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. 

Edward Marszałek to autor ponad 600 artykułów na łamach prasy przyrodniczo-leśnej, a także książek: „Bieszczady. Opowieści lasu i ludzi”, „Lutek Co miał szałas na połoninie”, Bieszczady. Wycieczki w dolinie górnego Sanu” czy „Żubry z krainy połonin. 55 lat od powrotu w Bieszczady”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy