Reklama

Reklama

Rusza akcja „Bezpieczne wakacje”. Na bieszczadzkich szlakach i nad Jeziorem Solińskim pojawi się więcej patroli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza akcja „Bezpieczne wakacje”. Na bieszczadzkich szlakach i nad Jeziorem Solińskim pojawi się więcej patroli - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego to również początek akcji policyjnej pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. W ramach działań funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających między innymi w Bieszczadach i nad Jeziorem Solińskim. Na przestrzeni ponad dwóch miesięcy funkcjonować będzie również sezonowy Posterunek Policji w Polańczyku.

Działania profilaktyczno-edukacyjne

Policjanci będą odwiedzać miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać z nimi o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach. Będziemy, już po raz kolejny, włączać się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Z pewnością wiele uwagi funkcjonariusze poświęcą na zagrożenia płynące z internetu, będą uczulać młodych ludzi, jak nie stać się ofiarą ani sprawcą cyberprzemocy. W wakacje, podkarpaccy policjanci będą sprawdzać miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Bezpieczeństwo na drogach

Przez najbliższe dwa miesiące wiele osób będzie podróżować podkarpackimi drogami w Bieszczady czy Beskid Niski. Dla policjantów ruchu drogowego jest to okres wzmożonej pracy. W trakcie wakacyjnych kontroli mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, braki w wyposażeniu, dobór miejsc postoju w czasie podróży czy dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Ponadto o właściwy załadunek sprzętu wypoczynkowego oraz bagaży, stan oznakowania pionowego i poziomego na jezdniach, a także na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem dróg.

Więcej policjantów w Bieszczadach

Podkarpaccy policjanci zadbają także o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. Więcej patroli pojawi się między innymi nad Jeziorem Solińskim, na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać. W okresie wakacyjnym do 31 sierpnia działać będzie sezonowy Posterunek Policji w Polańczyku. Funkcjonariusze, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno tych, którzy wypoczywają na lądzie, jak i tych wypoczywających nad wodą.

Zdjęcie główne: Saga

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE