Reklama

Reklama

Rafał Osiecki nowym nadleśniczym w Lutowiskach. Na tym stanowisku zastąpił Marka Bajdę, który przeszedł na emeryturę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rafał Osiecki nowym nadleśniczym w Lutowiskach. Na tym stanowisku zastąpił Marka Bajdę, który przeszedł na emeryturę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Marek Marecki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, powołał Rafała Osieckiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska. Zastąpił on na tej funkcji Marka Bajdę, który przeszedł na emeryturę.

Rafał Osiecki nowym nadleśniczym w Nadleśnictwie Lutowiska

Rafał Osiecki ma 51 lat, urodził się w Bieszczadach, jego ojciec, Kazimierz Osiecki, był znanym leśniczym, jednym z pionierów na tym terenie. Nowy nadleśniczy jest absolwentem Wydział Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu. W 2008 roku ukończył studia podyplomowe „Gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Pracę zawodową rozpoczął w grudniu 1996 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Lutowiska, po czym pełnił kolejno funkcje na różnych stanowiskach w służbie leśnej zajmując się stanem posiadania i hodowlą lasu, użytkowaniem lasu, lasami niepaństwowymi, łowiectwem i ochroną przyrody.

W tym czasie był koordynatorem kilku projektów z zakresu ochrony przyrody między innymi „Ochrona in situ żubra w Polsce – część południowa”, „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci NATURA 2000”, „Czynna ochrona i rozpoznanie stanu populacji węża Eskulapa w Bieszczadach Zachodnich”, „Ochrona gatunkowa rysia, wilka i niedźwiedzia w Polsce”, „Ochrona niedźwiedzia brunatnego Ursus arctos w polskiej części Karpat”

- wylicza Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

W sierpniu 2016 roku został zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Lutowiska, pełniąc tę funkcję do momentu powołania na szefa tej jednostki.

Najważniejsza dla mnie jest zaangażowana i współpracująca ze sobą załoga, której działania ukierunkowane są na wykonywanie szeregu zadań z zakresu gospodarki leśnej, z uwzględnieniem społecznych funkcji lasu

- deklaruje nadleśniczy Rafał Osiecki.

Nadleśniczy Osiecki zwraca uwagę, że leśnictwo bieszczadzkie musi godzić oczekiwania społeczne związane z ochroną przyrody i udostępnieniem lasu, z zadaniami, jakie stawia przed nami troska o trwałość drzewostanów. Ze względu na duże zróżnicowanie i atrakcyjność terenu nadleśnictwa, ważnym wyzwaniem jest kontynuacja współpracy z podmiotami zaangażowanymi w rozwój turystyki na terenie Bieszczadów.

Źródło i zdjęcie główne: RDLP Krosno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE