Reklama

Reklama

Premierowy pokaz filmu o Ludwiku Lutku Pińczuku, legendzie Bieszczadów. Relacja z uroczystej projekcji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Premierowy pokaz filmu o Ludwiku Lutku Pińczuku, legendzie Bieszczadów. Relacja z uroczystej projekcji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Chatka Puchatka. Legenda bieszczadzkiej połoniny, miejsce spotkań wędrowców, ludzi gór, cel podróży turystów z całej Polski oraz jej gospodarz Ludwik Lutek Pińczuk przez dziesięciolecia dbający o dobrego ducha tego miejsca, stały się inspiracją do filmu w reżyserii Roberta Żurakowskiego pt. „Śniła mi się Połonina”. Pod koniec maja bieżącego roku – po blisko trzech latach – odbyła się oficjalna premiera. Prezentujemy relację wideo tego wydarzenia przygotowaną przez Jacka Miciudę.

Pod koniec maja bieżącego roku w Sanockim Domu Kultury odbył się premierowy pokaz filmu, na którym miłośnicy bieszczadzkich klimatów spotkali się z jego twórcami, mając możliwość zobaczyć i posłuchać opowieści o budowaniu marzeń na dzikiej Połoninie. Przypomnijmy. Wydarzenie rozpoczęło się od przywitania głównego bohatera – Ludwika Lutka Pińczuka, który przybył pod budynek SDK w asyście GOPR-owców. Następnie zgromadzeni wysłuchali krótkiego koncertu będącego niejako wprowadzeniem w klimat gór i połonin, a chwilę później wyświetlono prawie półtoragodzinny film.

Tuż po nim rozpoczęła się druga część premiery. Na scenie pojawił Lutek Pińczuk oraz twórcy dokumentu z reżyserem Robertem Żurakowskim na czele. Do zakończenia spotkania, wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć na przygotowanych stoiskach pamiątkowe zdjęcia i zachowane przedmioty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE