Reklama

Reklama

Powiedz "TAK" z widokiem na Bieszczady (zdjęcia i film z punktu widokowego)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Widok z Wolicy

Powiedz "TAK" z widokiem na Bieszczady (zdjęcia i film z punktu widokowego) - Zdjęcie główne

Fp Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne | foto Widok z Wolicy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Punkt widokowy na Bieszczady i Jezioro Solińskie. Trudno sobie wyobrazić bardziej romantyczne miejsce na zawarcie związku małżeńskiego niż punkt widokowy z rozciągającą się panoramą na bieszczadzkie połoniny i część Zatoki Teleśnickiej. Szczególnie dla miłośników Bieszczadów będzie to niezapomniane przeżycie - a takim właśnie powinien być ślub.

Tym niezwykłym i romantycznym miejscem jest punkt widokowy na Bieszczady na wzniesieniu Holica (761 m n.p.m.) znajdującym się w paśmie Żukowa, w miejscowości Ustjanowa Górna.

Wesele w punkcie widokowym na Bieszczady

Co ciekawe, poza samą ceremonią zawarcia związku małżeńskiego istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia weselnego na miejscu. Tuż obok punktu widokowego stoi spora wiata, którą odpłatnie można wynająć od Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Można sobie łatwo wyobrazić jaką niezapomnianą przygodą byłoby takie przyjęcie weselne zarówno dla Młodych jak i ich gości. W wiacie poza ławo-stołami znajduje się piec na drewno, a w pobliżu miejsce na ognisk i ławo-stoły. W pobliżu są również toalety.

 

punkt-widokowy-na-bieszczady-wiata
Fot. Saga
Plenerowa ceremonia ślubna na szczycie Holicy to dosyć niekonwencjonalny, wspólny projekt Gminy Ustrzyki Dolne i Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne pod nazwą "Powiedz TAK w Bieszczadach". Minęły ponad 4 lata od kiedy Gmina Ustrzyki Dolne przygotowała tą wyjątkową ofertę dla nowożeńców, którzy marzą o plenerowym ślubie w urokliwym miejscu. Do tego z zachwycającym pejzażem. 

Minimum formalności

Dzięki projektowi „Powiedz TAK w Bieszczadach” gmina znacznie ułatwiła zorganizowanie ceremonii ślubnej w plenerze oraz wypromowała region. 

Godnym uwagi jest fakt, że wszystkie formalności można załatwić z dowolnego miejsca za pomocą maili. Sam proces organizacji ślubu został ograniczony do minimum i jest to bez wątpienia spore ułatwienie dla przyszłych małżonków. 

 

 • punkt-widokowy-na-bieszczady-holica
 • widok-z-holicy
 • punkt-widokowy-na-holicy
 • punkt-widokowy-na-holicy
 • Holica
 • punkt-widokowy-na-bieszczady
 • punkt-widokowy-na-bieszczady-miejsce-na-ognisko
 • Holica
 • punkt-widokowy-na-bieszczady-wiata
 • punkt-widokowy-na-bieszczady
 • holica-punkt-widokowy-na-bieszczady
 

Koszty ceremonii plenerowej w punkcie widokowym na Bieszczady

Rezerwacja miejsca jest bezpłatna, opłata skarbowa za sporządzenie aktu małżeństwa wynosi 84,00 zł, a opłata za ceremonię 1 000,00 zł. Koszt ten jest opłatą za przyjęcie oświadczeń o wstąpienie w związek małżeński poza Urzędem Stanu Cywilnego. 

Terminy rezerwacji

 • w USC w Ustrzykach Dolnych termin należy zarezerwować najpóźniej na 2 miesiące przed planowaną datą ślubu
 • w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne wniosek o wyrażenie zgody na przeprowadzenie ceremonii ślubu na Holicy najpóźniej na miesiąc przed planowaną datą ślubu
 • 7 dni przed ustaloną datą zawarcia małżeństwa należy potwierdzić uczestnictwo w ceremonii ślubu cywilnego w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne i Urzędzie Stanu Cywilnego w Ustrzykach Dolnych. Potwierdzenia można dokonać osobiście lub e-mailowo.
Na ceremonię ślubu cywilnego UM w Ustrzykach Dolnych zapewnia godło Rzeczypospolitej Polskiej, stolik oraz  krzesła dla pary młodej i świadków. 

Gmina Ustrzyki Dolne słusznie liczy na to, że plenerowe śluby w otoczeniu zachwycających Bieszczadów zainteresują nowożeńców i ich gości. Ponadto organizacja wesela może spowodować wzrost ilości wykorzystanych noclegów i usług gastronomicznych na terenie gminy. 

 

Ślub plenerowy w Bieszczadach
 

Przyznajcie, że widoki jakie gwarantuje Holica i łatwość zorganizowania ślubu może być nadzwyczajnym początkiem Nowej Drogi Życia 

Szczegółowe informacje, dane kontaktowe i druki wniosków znajdziecie na stronie USC w Ustrzykach Dolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy