Reklama

Ponad 75 tysięcy złotych dla gminy Ustrzyki Dolne na ochronę dziedzictwa kulturowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 75 tysięcy złotych dla gminy Ustrzyki Dolne na ochronę dziedzictwa kulturowego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Pielęgnowanie tradycji i kultury wiąże się nierozerwalnie z dbałością o zabytki, cmentarze, miejsca kultu i pamięci. To wyraz szacunku dla historii oraz ludzi, którzy tworzyli naszą tożsamość i to, kim jesteśmy teraz, jakimi wartościami się kierujemy. „Dzięki współpracy z Bieszczadzkim Centrum Turystyki i Promocji oraz Karpackim Stowarzyszeniem Turystyczno-Kulturalnym „Źródła Karpat” pozyskaliśmy aż 75 700 złotych na podjęcie działań chroniących zabytki i cmentarze w Gminie Ustrzyki Dolne” – poinformował Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W celu pozyskania środków pieniężnych napisano specjalny projekt, który uzyskał 84,5 punktu, plasując się tym samym na 23 pozycji z 233 złożonych wniosków i aż na 3 miejscu pod względem wielkości kwoty dofinansowania spośród 60 działań, które otrzymały wsparcie finansowe w tym rozdaniu. Dzięki temu dofinansowaniu Gmina Ustrzyki Dolne przeprowadzi inwentaryzację zabytków, odnowę zabytkowych cmentarzy wraz z ustawieniem na nich tablic informacyjnych. Jak informuje Bartosz Romowicz, w ramach projektu powstanie publikacja w formie książkowej i elektronicznej o zabytkach gminy, a także film promujący. Dodatkowo uczestnicy projektu wezmą udział w specjalnej wycieczce połączonej z warsztatami.

To ważne działanie na szlaku krzewienia szacunku do naszej tradycji i kultury. Dzięki takim działaniom jak to, możemy w odpowiedni sposób zabezpieczyć zabytki zachowane jeszcze na terenie naszej gminy. Celem promocji historii Gminy Ustrzyki Dolne jest również dotarcie do jak największej społeczności, dlatego też wychodzimy poza tradycyjne przygotowanie publikacji w wersji papierowej. Po raz kolejny przygotujemy coś dla osób, dla których sieć internetowa jest głównym źródłem wiedzy. Dzięki temu docieramy do większej ilości osób, pokazując jak wielkie możliwości i zasoby drzemią w naszej gminie

- informuje burmistrz Romowicz.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz, zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE